MENÜ

Nasıl Gidilir?

Çanakkale İline çevre illerden karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır.Çanakkale’nin çevre İl ve önemli merkezlere karayolu ile uzaklıkları; 

 

Çanakkale – Ankara 653 km.Çanakkale – İstanbul 320 km.Çanakkale – İzmir 325 km.Çanakkale – Bursa 303 km.Çanakkale – Balıkesir 210 km.Çanakkale – Tekirdağ 171 km.Çanakkale – Edirne 217 km.Çanakkale - Troia Ören Yeri 30 km.

Çanakkale İlinin ilçeleri ile olan ulaşımı kara ve deniz yolu ile olmaktadır. Troya, Assos, Alexandreia -Troas ve diğer merkezlere Çanakkale İl merkezinden ulaşım oldukça kolaydır.Her yarım saat aralıklarla otobüs ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki, Bozcaada-Odunluk, Çanakkale-Gökçeada ve Kabatepe-Gökçeada arasında feribot seferleri yapılmaktadır.

Karayolu: Şehir merkezindeki otobüs terminalinden günün her saatinde ilçelere otobüs ve minibüs seferleri yapılmaktadır.

Otogar Tel: +90 286 212 58 88

Denizyolu: Karayolu dışında il içi denizyolu ulaşımı 2006 yılında yolcu, araç ve yük taşımacılığı hizmetini devir alan GESTAŞ tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çanakkale - EceabatLapseki - GeliboluÇanakkale - Kabatepe - GökçeadaBozcaada - Yükyeri

arasında karşılıklı feribot seferleri yapılmaktadır.

Ayrıca yaz aylarında Bozcaada ve Gökçeada'ya Çanakkale'den Deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

GESTAŞ Tel: +90 286 217 11 88

Havayolu: İl Merkezinde 1 adet havaalanı mevcut olup, Çanakkale 'den Ankara ve İstanbul (Atatürk Havalimanı) aktarmalı olarak havayolu ile yurt içine ulaşım sağlanmaktadır.

www.onurair.com

www.anadolujet.com

www.thy.com